Školní zahrady

Na podzim 2017 jsme zaregistrovali dotační výzvu Státního fondu životního prostředí na realizaci školních zahrad v přírodním stylu. Po domluvě s OÚ Puklice jsme společně s paní Ing. Irenou Dundychovou (Green-art. HB) a s paní Ing. Pavlou Lopaurovou zpracovaly dva projekty: Dětské hřiště v přírodním stylu u mateřské školy Světluška v Puklicích. Úprava venkovního areálu u ZŠ v Puklicích pro podporu výuky ve venkovním prostředí. Žádosti byly v lednu 2018 podány a v červenci 2018 přišla informace, že nám budou finance na oba projekty uděleny. Realizaci, která proběhla v období březen - květen 2019, měl na starost Ing. Libor Votava. Herní prvky s certifikací dodala firma Hybaj s.r.o.

Přírodní zahrady jsou určené primárně pro potřeby dětí a žáků ZŠ a MŠ Puklice a jsou umístěné v uzavřeném areálu, aby nedošlo k jejich poničení. U mateřinky jde především o herní prvky doplněné vyvýšeným kopcem se zapuštěnou skluzavkou. Malé děti budou moc díky vyvýšeným záhonům a vrbičkovému tee-pee pozorovat proměnlivost ročních období. Školní části dominuje zelená učebna a velká herní konstrukce. Ani zde nechybí vyvýšené záhony, lavičky a ohniště. Třešničkou na dortu je pak krásná bylinková spirála.

Celkové výdaje:

„DĚTSKÉ HŘIŠTĚ V PŘÍRODNÍM STYLU U MATEŘSKÉ ŠKOLY SVĚTLUŠKA V PUKLICÍCH"

Celkové výdaje 658 119 Kč. Udělená dotace ze Státního fondu životního prostředí 499 650 Kč

Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

„ÚPRAVA VENKOVNÍHO AREÁLU U ZŠ V PUKLICÍCH PRO PODPORU VÝUKY VE VENKOVNÍM PROSTŘEDÍ"

Celkové výdaje 743 738,60 Kč. Udělená dotace ze Státního fondu životního prostředí 499 811 Kč.

SFZP_H_CMYK.jpg

MZP_logo_RGB_v2.jpgOdkaz na internetové stránky www.sfzp.cz a www.mzp.cz

Dofinancování akce OÚ Puklice - 402 396,60 Kč

PUKLICE znak barva.jpg