Pro rodiče

Úplata za předškolní vzdělávání

Co potřebuje dítě při nástupu do školky

První školní den 2019

První školní den začíná v pondělí 2.9. 2019 v 6:00 hod.
Děti přijímáme do 8:00. U nových dětí se doporučuje postupná adaptace.
Děti musí mít nahlášené svačiny a obědy, jinak je nemůžeme přijmout do školky.
Nahlásit tyto informace je potřeba do 12:30 den před nástupem na mail jidelna@zspuklice.cz
anebo na tel. č. pevná linka: 567 274 248 (vedoucí školní jídelny: Jana Kourková).

Počmárané ruce

Zdravě slavíme

Pojďme zdravě slavit.
Prosíme rodiče, aby místo bonbonů na narozeniny a svátky dávali dětem ovoce a zeleninu.
Chceme si připravit zdravou hostinu.

Děkujeme a těšíme se.

Potvrzení k daním

Potvrzení o výši vynaložených výdajů
Během ledna 2019 bude možnost vyzvednout si potvrzení o výši vynaložených výdajů (úplata za vzdělání za rok 2018).

10 dobrých rad, které usnadní vám i vašemu dítěti nástup do školky

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si popovídejte s dítětem, které do školky už chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby se vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako "tam tě naučí poslouchat", "tam se s tebou nikdo dohadovat nebude" apod.
  2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně a s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se jen prohlubuje.
  3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školy, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) - vyhněte se výhrůžkám typu "když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne".
  5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  6. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného (plyšáka, hračku, šátek).
  7. Plňte své sliby - když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
  8. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, žezbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
  9. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě - pokud den ve školce proběhne v pohodě - chvalte dítě a jděte to oslavit třeba do cukrárny nebo kupte nějakou dobrotu. materiální odměny by se ale neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
  10. Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte - s dítětem ze začátku můžete jít do třídy, dítě může jít jen na dvě hodiny apod

PhDr. Simona Hoskovcová, Ph.D.
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Upozornění z jídelny

Paní vedoucí ze školní jídelny upozorňuje rodiče, že při nepřítomnosti dítěte platí rodiče 1. den 20 Kč za oběd a každý další neomluvený den je účtováno 60 Kč za oběd.

Ve vlastním zájmu nezapomínejte odhlašovat dětem obědy.

Úplata za předškolní vzdělávání ve školním roce 2019/2020 činí 380 Kč

Způsob úhrady: k 15. dni v daném měsíci

Číslo účtu: 2401627196/2010

Název účtu: ZŠ a MŠ Puklice, příspěvková organizace

Variabilní symbol: přidělené číslo

Předškoláci jsou poslední rok docházky do MŠ osvobozeni od úplaty.

Co potřebuje dítě při nástupu do školky

• Oblečení do třídy a přezůvky s pevnou patou
  • Oblečení na vycházku dle ročního období s kvalitní obuví
  • Náhradní oblečení a spodní prádlo
  • Gumáky a pláštěnku (ne deštník)
  • Pyžamo
  • Pro menší děti je potřeba donést vlhčené ubrousky a nepromokavou podložku na matraci
  • Zubní kartáček
  • Na delší vlásky hřebínek
  • 1x balení toaletního papíru
  • 1x velké balení papírových kapesníků
  • 1x mýdlo
  • 500 Kč na divadla a jiná kulturní akce
  • Porcelánový hrneček na pitný režim
Prosíme vše podepsat!

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program si můžete prohlédnout u informační tabule za hlavními dveřmi budovy MŠ.

Vyhodnocení dotazníku

Zde si můžete stáhnout vyhodnocení dotazníku v pdf formátu: