Příprava - Maminky mají svátek

Milé děti, maminky mají tuto neděli svátek. Světluška Vám o tom poví více.

Láska prochází žaludkem. To se tak říká. I děti mohou vyzkoušet něco mamince nachystat k snědku. Vařit a péct doporučujeme s někým dospělým. Namazat chleba máslem už ze školky umíme :)

Povíš nám po zhlédnutí pohádky děj? Kdo vařil? Co vařil? Co do toho vše dal? A co se stalo potom?

Kompletní přípravu naleznete ZDE.

Myšlenkovou mapu s činnostmi naleznete ZDE.

Co takhle se pro začátek naučit básničku jako Světluška? Básnička.

A jak půjde dětem vyplnit grafomotorický list? GM list.

Maminky šikulky ušily svým rodinkám oblečení. Poznáš která co ušila? Pracovní list.

A co takhle maminkám vyrobit přáníčko? Ruce plné lásky.

A ať jen nesedíme a nepracujeme, můžeme si zatancovat:

A také zazpívat. Písnička.

Maminky teď douho nemohly ke kadeřnicím. Co jim vymyslet nějaký účes? Šablona.

Takhle by to pak mohlo třeba vypadat: Vzor.

Tady se nám maminky nějak zamíchaly. Zkusíme je vystříhat a spojit správné poloviny? S nůžkami pozor! Používáme ty s kulatou špičkou. A když s nůžkami chodíme, vzpomeneme si, jak je držíme. Pěkně pevně za kovovou spodní část. Přiřazování.

A poslední úkol bude korálkový. Každá maminka se ráda namaluje a ozdobí. Co takhle nachystat korálky? Předmatematická gramotnost.

Krásný týden a mnoho radosti maminkám

přeje kolektiv učitelek MŠ.