Vývoj situace ve školství II

Vážení rodiče, milé děti,

chápu, že vzrůstá napětí a nervozita ohledně otevření školy a školky. Chci Vás ujistit, že jsem zatím žádné rozhodnutí nevydala pouze z toho důvodu, že stále nemám potřebné informace. Na internetu se objevuje množství zpráv, které pouze matou veřejnost. Já se musím řídit oficiálními nařízeními, která v tuto chvíli ještě nejsou vydána. Do konce dubna měly školy a školky znát podmínky, za jakých bude umožněn jejich provoz. Nestalo se tak. Ministerstvo termín posunulo na polovinu příštího týdne. Netuším proto, zda budu moci žákům a dětem nabídnout stravování, zda budou moci použít svoji šatní skříňku, jaké ochranné pomůcky si budou muset do školy přinést, jaké ochranné pomůcky bude muset zajistit škola, jaké děti by se do školy vrátit neměly atd. atd. Mnoho otázek, na které chybí odpovědi.

Chtěla bych Vás tímto požádat o trpělivost. Za 11 dní by se škola měla otevřít pro deváťáky, za 25 dní pro první stupeň a děti z mateřinky. Čas se krátí a nejistota mě trápí stejně jako Vás. Nezbývá než čekat. Společnými silami jsme zvládli již sedm týdnů. Vydržme i dál.

Jaroslava Němcová, ředitelka školy