ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Vývoj situace ve školstvíVážení rodiče,

po včerejším jednání vláda výrazně zmírnila omezení související s pandemií koronaviru. Situace ve školách (kromě vysokých) se ale pro tuto chvíli nemění. Vyčkejme proto do 30. dubna, kdy ministerstvo školství vydá manuál, za jakých podmínek bude možno otevřít mateřskou školu, základní školu, ale i školní jídelnu – v tuto chvíli stále s termínem 25. května. Hned následující pracovní den se sejde pedagogická rada, aby rozhodla, jak jsou podmínky aplikovatelné na školu a školku v Puklicích. Slibuji Vám, že se budeme snažit sladit naše kroky s Vašimi možnostmi a že se budete moci k situaci vyjádřit. V tuto chvíli nic jiného nabídnout nemohu.

Školka je sice pro děti uzavřena, ale její chod se v žádném případě nezastavil. Učitelky se snaží upravit a vylepšit třídy i školní zahradu, věnují se samostudiu ke zlepšení své práce a nabízejí na webu školky aktivity pro Vaše děti. Maximální podporu (třeba i rozvozem materiálů) poskytují předškolákům, kteří by se v této době sice hravou formou, ale intenzivně připravovali na vstup do školy. Čím více je předškolák připravený, tím snáze projde první třídou. A to je jistě naším i Vaším cílem. Protože by příprava předškoláků nemohla v tuto chvíli probíhat bez Vaší pomoci, chtěla bych Vám rodičům jménem všech učitelek MŠ poděkovat za spolupráci. Moc si jí vážíme.

V současné době není výše popsaná aktivita v mateřských školkách rozhodně standardem. A to mi potvrzuje, že naše školka nabízí dětem nadstandartní podmínky. Za tímto prohlášením si plně stojím a vím, že to není mojí zásluhou, ale výsledkem neskutečně obětavé práce vedoucí učitelky Lucie Doležalové. Jsem ráda, že i jí mohu touto cestou vyjádřit svůj dík.

Jaroslava Němcová, ředitelka školy


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů