ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Týdenní příprava - Vítáme tě, jaro!Milí rodiče, milé děti, 

posíláme vám opět pár nápadů do následujících dní.

Kdyby jsme se dnes s dětmi sešli, pohráli bychom si, zazpívali si naší přivítací písničku "Dobré ráno", zacvičili bychom si a po svačince by byl prostor na povídání o svátcích. O tom, jak jsme je strávili. O tom, kolik děvčátka rozdala vajíček a o tom, jak plné košíčky malí koledníci donesli domů. A pak hurá, vrhli bychom se do dalšího tématu. Počasí si v posledních dvou dnech vzpomnělo na apríl, přesto mnoho z nás strávilo na zahrádce spoustu času. I na té školkové bychom rádi dováděli, vyčistili záhonky, zkontrolovali keře a rostlinky.

Ve školce za oknem už by byly květináče plné hlíny a semínek. Jaro je tu a my jej vítáme.

Posíláme jednu veselou písničku na navození jarní nálady:

Přípravu na tento týden naleznete ZDE.

Myšlenkovou mapu plnou aktivit naleznete ZDE.

Výše zmíněnou píseň naleznete ZDE.

Posíláme také krátký jazykolam k zapamatování ZDE.

Na dobrou noc si můžeme přečíst pohádku a povídat si o ní. Pohádka o zpěváčkovi

Několik grafomotorických listů naleznete ZDE. Připomínáme správné držení tužky (tzv. špetkový úchop) a uvolněnou ručku.

Na zahrádkách to začíná krásně vonět a při vycházkách náš nosík určitě ucítí tu vůni špendlíků. A kolem je slyšet bzukot včelek. Už pilně pracují. Co si takhle vyrobit pěknou výzdobu do dětského pokojíčku?

V pátek jsme mělli jít do okolí školky a pomoci přírodě. Jak? Uklidit ji po zimě! Proto může být i pro vás velkou výzvou posbírat odpadky při procházce. Za poslání fotografií, kolik jste toho nasbírali, budeme moc rádi :) 

Na závěr posíláme rozhovor a cvičení se světluškou. Už se jí po vás moc stýská!

Hezké dny přeje kolektiv učitelek.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů