Týdenní příprava - Zvířátka a jejich mláďátka

Vážení rodiče, milé děti.

Velikonoce jsou za námi a já doufám, že jste si je v rámci možností hezky užili.

Tento týden se zaměříme na zvířátka a jejich mláďátka, připomeneme si jejich pojmenování, můžeme si povědět o užitkových zvířátkách a také si můžeme procvičit pusinky, až budeme zkoušet zvuky zvířat.

Přehled aktivit naleznete ZDE.

Tři povinné úkoly pro předškoláčky:

PL - předmatematická gramotnost. Hledáme zvířátka a za každé nalezené zvířátko na obrázku proškrtneme čtvereček. Na závěr nám maminka nebo tatínek pomůže a zapíše i číslici. Děti číslice nemusí znát.

PL - logopedie/rozvoj zrakové percepce.

PL - logopedie/rozvoj sluchové percepce.

Aktivity navíc:

Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 1. Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 2. Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 3. Pohádku si přečteme, zapojit se mohou i straší sourozenci, nebo tatínci. Můžeme měnit hlasy. Po přečtení si povídáme, o čem ta pohádka byla. Jaká zvířátka se tam objevila. Jak se jmenují jejich mláďátka. Kde zvířátka žijí, čím se živí. Co nám dávají?

Výroba kočičky a prasátka.

Návod k výrobě zde:

Volná malba na téma "Zvířátko a jeho mláďátko". Necháme na dítěti, které zvířátko si vybere. Kontrolujeme správný úchop pastelky.

Zahrát si můžete také On-line PEXESO.

A zazpívat si můžete také písničku Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte.

Tip na cvičení:

A hezky zpracované video, kde si můžete zopakovat všechna zvířátka, jejich pojmenování a mláďátka:

V případě potřeby pište, volejte na školkový mobil. Rodičům předškoláčků připomínám právě probíhající Zápis do ZŠ, informace naleznete ZDE.

Přeji klidné dny,

L. Doležalová