ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Týdenní příprava - Zvířátka a jejich mláďátkaVážení rodiče, milé děti.

Velikonoce jsou za námi a já doufám, že jste si je v rámci možností hezky užili. 

Tento týden se zaměříme na zvířátka a jejich mláďátka, připomeneme si jejich pojmenování, můžeme si povědět o užitkových zvířátkách a také si můžeme procvičit pusinky, až budeme zkoušet zvuky zvířat.

Přehled aktivit naleznete ZDE.

 

Tři povinné úkoly pro předškoláčky:

PL - předmatematická gramotnost. Hledáme zvířátka a za každé nalezené zvířátko na obrázku proškrtneme čtvereček. Na závěr nám maminka nebo tatínek pomůže a zapíše i číslici. Děti číslice nemusí znát.

PL - logopedie/rozvoj zrakové percepce.

PL - logopedie/rozvoj sluchové percepce.

 

Aktivity navíc:

Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 1. Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 2. Jak koťátko zapomnělo mňoukat - 3. Pohádku si přečteme, zapojit se mohou i straší sourozenci, nebo tatínci. Můžeme měnit hlasy. Po přečtení si povídáme, o čem ta pohádka byla. Jaká zvířátka se tam objevila. Jak se jmenují jejich mláďátka. Kde zvířátka žijí, čím se živí. Co nám dávají?

Výroba kočičky a prasátka.

Návod k výrobě zde: 

Volná malba na téma "Zvířátko a jeho mláďátko". Necháme na dítěti, které zvířátko si vybere. Kontrolujeme správný úchop pastelky.

Zahrát si můžete také On-line PEXESO.

A zazpívat si můžete také písničku Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte.

Tip na cvičení:

A hezky zpracované video, kde si můžete zopakovat všechna zvířátka, jejich pojmenování a mláďátka:

V případě potřeby pište, volejte na školkový mobil. Rodičům předškoláčků připomínám právě probíhající Zápis do ZŠ, informace naleznete ZDE.

 

Přeji klidné dny,

L. Doležalová


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů