Týdenní příprava - Vítáme tě, jaro!

Vážení rodiče, milé děti.

Přestože do školky chodí předškoláci a připravují se zde do školy, posíláme Vám nápady na činnosti, aby jste se doma nenudili.

Světluška moc všechny děti zdraví a udělalo by jí radost, kdyby si třeba něco vyrobily nebo vyplnily nějaký pracovní list.

Snad už se nám tento týden udělá hezky a budeme si moc užívat vycházek v přírodě a pobytu na zahrádce.

Přehled činností naleznete: ZDE.

PL - zraková percepce. Až květinky a jejich stín spojíte, zkusíte je s pomocí rodičů pojmenovat? Na jaké písmenko začínají? Kolik mají slabik?

PL- grafomotorika. Nezapomínáme na správný úchop tužky, netlačíme. Nemusíme být přesní, učíme se to.

Jarní pohádka. A co si přečíst před spinkáním příběh? O čem to bylo? Kdo tam byl? A co se stalo?

A co si vyrobit pěknou kropenatou slepičku?

746a748e93a92305e9f2fe33d8f872e2.jpg

Anebo si namalujeme a složíme origami. Co je to origami? Je to skládanka z papíru.  A my si můžeme zkusit vyrobit bledulku.

92d1bd441ff2d0eff12af543496dacaf.jpgfbdc4137931db7fcfb263f0eea98a96a.jpg

A také si můžeme zazpívat jarní písničku:

A Světluška Vám posílá velkou výzvu! Vezmete rodiče na procházku ke skřítčím domečkům? Už jsou skřítci po zimě vzhůru? Už otevřeli přírodu?

Přeji hezký týden,

L. Doležalová, ved. učitelka MŠ