Týdenní příprava - Velikonoce

Vážení rodiče, milé děti,

tento týden nás čekají sváteční dny. Můžeme si o nich povídat. Co je to škaredá středa nebo zelený čtvrtek? Jaké máme tradice během Velikonoc? Kde se bere vajíčko?

Nápady na aktivity naleznete ZDE.

Tři povinné úkoly pro předškoláčky:

Předmatematická gramotnost. Instrukce jsou na pracovním listu. Děti mohou pracovní list i vybarvit.

Grafomotorika. Kontrolujeme si správný úchop tužky. Netlačíme. Nejde o dokonalé vajíčko, spíše o uvolněný pohyb zápěstím.

Rozvoj zrakové percepce.

A činnosti dobrovolné:

Jak šlo vejce na vandr. Přečteme si pohádku. Dítě se může aktivně zapojovat, pomáhat se zvuky zvířátek. Povídáme si o tom, co v pohádce bylo za postavy. Co se tam dělo? Jak to celé dopadlo?

Dějová posloupnost "Kuřátko". Můžeme si jen povídat nad obrázkem. Můžeme vystřihnout a seřadit.

Grafomotorika "Vajíčko". Děti dokreslí vzory. Vajíčko si vystřihnou a nalepí do okna.

Velikonoční cvičení se sobíkem:

Velikonoce. Co to je? Jaké jsou tradice?

Písnička Vajíčka:

Podívat se můžete také na webové stránky české televize, kde najdete spoustu zajímavostí a her: Velikonoční časostroj.

U mateřské školky jsou pak nachystané tři úkoly:

Jednotažky na tabulích. Není to o přesném kreslení čar, ale spíš o velkém a uvolněném pohybu ramenního kloubu.

IMG_0585.jpeg

Děti mohou také zkusit přeskákat nakreslenou cestu:

IMG_0587.jpeg

Děti mohou i pomalovat parkoviště:

IMG_0588.jpeg

Křídy najdete na okně školky:

IMG_0589.jpg

A nezapomeňte se podívat na školku, jak ji má Světluška krásně nazdobenou. I vy se stále můžete zúčastnit "vajíčkové výzvy".

Puklicov kraslicov.jpg

Krásné svátky jara přeje celý kolektiv MŠ Světluška.