Týdenní příprava - Podzimní procházka

tento týden bychom si s dětmi zopakovali, co jsme se dozvěděli o podzimu. O tom, jak se barví listí a opadává, o zvířátkách, které se chystají ke zimnímu spánku anebo o těch, které odlétají na jih. Také o tom, jak se staráme o přírodu a jak pečujeme o naší zahrádku.

Připomínám rodičům dětí před vstupem do ZŠ, že distanční vzdělávání je povinné. Voláte či píšete, kolik toho máte s dětmi vypracovávat. Všechny navržené činnosti dělat určitě nemusíte. Vyberte vždy to, co dítě baví a v počtu splněných pracovních listů to nechávám také plně na Vás. Po návratu normálního provozu v MŠ se dětem budeme věnovat a určitě vše v klidu doženeme.

Bublinky - přehled činností.pdf

Polytechnická gr. - kaštánci z barevného papíru. Děti se pokusí stříhat, nezapomenou na správné držení nůžek. Po lepení si po sobě uklidí pracovní místo a umyjí si ruce.

PL - rozvoj zrakové percepce. Spojujeme obrázky a jejich stíny.

Grafomotorický list. Nezapomeneme na procvičení ručiček. Správně držíme tužku.

PL - rozvoj sluchové percepce. S tímto mívají děti obtíže - slyšet první a především poslední písmenko.

Znaky podzimu - k povídání.

Zvířátka a jejich stopy - k povídání a k ukazování.

Písnička Lupínek.

PL - podzimní procházka.

Předmatematická gramotnost. Děti jen čárkují.

Námět na VV. Voskovkami na bílý papír namalujeme hvězdičky a světlušky. Malujeme barvami nebe a světlušky.

PL - předmatematická gramotnost.

Návrh na pohybové cvičení.

Námět na cvičení:

Hledáme na internetu a pouštíme si zvuky zvířátek:

Zvuky ptáků.

Mateřská škola bude v pondělí 16. 11. 2020 uzavřena. V úterý 17. 11. 2020 je státní svátek. Kdo si vyzvedává pracovní listy ve školce, bude mít vše připraveno ve středu odpoledne. Děkuji za pochopení :)

Všem přeji klidný týden a posílám hodně trpělivosti a energie.

Lucie Doležalová, ved. uč. MŠ Světluška

107864095_3102825333087278_8678276224867847709_o.jpg