Týdenní příprava - Jaro už se blíží

Vážení rodiče, milé děti,

jarní příprava už k vám letí. V sobotu byl první jarní den. Sice to tak úplně nevypadalo, ale věřme, že už to bylo poslední rozloučení s paní Zimou. Ještě nám ukázala, jak umí se sněhem čarovat. A my se s ní hezky rozloučíme, jaro přivítáme.

Přehled všech činností naleznete zde: Bublinky.

Tři úkoly pro předškoláky, které si donesou do školky:

PL - Jiná hláska. Zadání je popsané na pracovním listu. Při vymalovávání můžeme procvičit názvy barviček.

PL - Slabiky. Prvně si pojmenujeme slova pojící se k jaru a poté vytleskáváme. Kolik slabik slovo má, tolik puntíků vybarvíme nebo přeškrtneme.

PL - orientace v prostoru. Zadání je napsané na pracovním listu. Není důležité mít pečlivě vymalováno. Soustředíme se spíše na určení stran a správný úchop pastelek.

A úkoly navíc:

Jarní květy - pexeso. Nemusíme tisknout, můžeme jen květy pojmenovat. Anebo můžeme vytisknout 2x a zkusit si zahrát pexeso.

Společné čtení. Dospělý čte a dítě doplňuje slova podle obrázků.

Malování kočiček. Načrtneme dětem větvičky a děti mají za úkol dělat obtisky prstů přesně na větvičky. Použít můžeme razítkovací barvu nebo vodové/temperové barvy:

124234d71586091ab02ea26503e8507e.jpg

Zkuste si také jarní hru, která propojuje pohyb a znalosti:

IMG-0332.jpg

Děti si můžou zkusit zazpívat písničku:

Kdo by měl chuť, může si na písničku zkusit zatancovat:

Děti se mohou podívat i na krátké video. Až půjdou ven na vycházku, uvidí nějaké zvířátko nebo rostlinku z videa?

Doma si můžete také vyrobit Moranu. Návod ZDE.

Na závěr posílám ještě jarní básničky:

a410e9f4fb07012b489394b95f3f94ec.jpg

Připomínám, že Světluška jako hlavní kvočna čeká na maily s vajíčkovou výzdobou.

Světluška jako kvočna Puklická.

Hezký první jarní týden,

L. Doležalová, vedoucí učitelka MŠ