ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Rodičům předškolákům - distanční výukaVážení rodiče,

se všemi dětmi před vstupem do ZŠ jsme stihli udělat krátký "test" jejich znalostí a dovedností. Většina z Vás projevila zájem o hodnocení Vašeho dítěte. Probrali jsme tak slabé i silné stránky a případně jsme se domluvili na kontaktování Pedagogicko-psychologické poradny.

Za tuto spolupráci ještě jednou děkuji.

Dětem většina věcí šla dobře. Jediné co dělalo většině dětí problém byla sluchová diferenciace. Jedná se o první a poslední písmenka slov. 

Doporučuji hrát "slovní fotbal", stačí nejprve v rámci slabik. Babička - kapusta - tamburína - nafta, později písmenka babička - auto - opice - ementál - lístek.... Anebo kombinace. Děti chvalte, vyslovujte přehnaně, aby postupně pochopily a měly chuť to zkoušet. Pokusím se každý týden vložit i nějaký námět či pracovní list právě na procvičení této oblasti.

Většina dětí měla hezký špetkový úchop. Je potřeba pracovat na uvolnění ruky. Děti by neměly na tužku tlačit, prohýbat zvršku ukazováček. Na internetu je mnoho pracovních listů. Pro děti jsem objednala pracovní sešit zaměřený na uvolňovací cviky. Jakmile mi publikace dojdou, domluvíme se na jejich předání.

Spolu s tímto materiálem jsem pro děti objednala ještě pracovní sešit všeobecný, kde budou moc děti rozvíjet předmatematickou, předčtenářskou gramotnost, zrakovou percepci aj.

Tato doporučení a materiál Vám bude určitě dobře sloužit při přípravě dětí k zápisu a ke samotnému vstupu do 1. třídy. 

Přípravu na tento týden naleznete ZDE. Pokud má někdo problém s tisknutím pracovních listů, dejte mi vědět a domluvíme se na dalším postupu.  Školkový MB: +420 725 703 579.

Pokud budou děti nemocné, je Vaší povinností je omluvit.

Dále ještě doporučuji sledovat následující stránky:

https://edu.ceskatelevize.cz/stupen-vzdelani/predskolni

https://lesycr.cz/rady-a-osveta/edukativni-program-z-domova-do-lesa/

https://www.vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php

 

Budeme moc rády, když nám děti svoji práci přinesou ukázat. Může to pro ně sloužit i jako motivace činnosti dělat.

Až se vrátíme do mateřské školy, s dětmi všechny jejich výstupy projdeme a společně zhodnotíme.

 

Děkuji za spolupráci, 

L. Doležalová, ved. učitelka MŠ 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů