Rodičům předškolákům

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

letos k nám psycholožky z Pedagogicko-psychologické poradny v Jihlavě z epidemiologických důvodů nepřijedou.

Psycholožky vždy provedly tzv. Depistáž školní zralosti, kde orientačně zjistily, jak jsou na tom děti před vstupem do ZŠ v několika oblastech, případně doporučili hloubkové vyšetření u nich v poradně.

Po vzoru těchto vyšetření jsme v naší mateřské škole připravili obdobný "test" obsahující prvky zrakové a sluchové percepce, grafomotoriku a základní znalosti dítěte v posledním roce školní docházky.

S většinou dětí jsme již s tímto podkladem pracovali. Děti se opravdu snažily a byly šikovné, je potřeba se zaměřit na oblasti, ve kterých si ještě nejsou úplně jisté. Proto nabízím možnou konzultaci v ranních hodinách od 7:00 do 7:30. Je možné se domluvit i na odpolední čas.

V rámci dotačního projektu "Šablony 2" ještě proběhnou do konce školního roku tématická setkávání s učitelkami z naší základní školy. Již potřetí se tak naše milé paní učitelky budou věnovat školní zralosti a zápisu do školy. Čekáme jen na zmírnění epidemiologických opatřeních.

Věřím, že společně zvládneme děti do školy nejen řádně připravit, ale především namotivovat a ujistit je, že vstup do první třídy bez problémů zvládnou.

Lucie Doležalová, vedoucí učitelka MŠ.