ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Ranní organizace v MŠVážení rodiče,

provoz mateřské školy jsme se snažili nastavit dle všech platných nařízení tak, aby co nejméně zatěžoval Vás i Vaše děti. Testování jsme v pátek několikrát prošli, není to složité a nemusíte se tak bát, že by to děti nezvládly. Celým procesem Vás provedeme. V horní třídě jsou nachystána tři stanoviště a k dispozici Vám budou vždy dvě zaměstnankyně školky. Samotný proces testování trvá cca 3 minuty. Výsledek je známý během dalších cca 15 minut.

Při vstupu do mateřské školy prosím doprovod o použití vlastního respirátoru. Ačkoliv s některými opatřeními nemusíme souhlasit, prosím o dodržování použití respirátoru po celou dobu přítomnosti v MŠ. Nedodržováním tohoto nařízení stavíte náš personál do neřešitelné situace. Předem děkuji za spolupráci a pochopení.

Poté, co se Vaše dítě převlékne a přezuje ve své šatně, dojdete (v pondělí a ve čtvrtek) do horní třídy. Vám a Vašemu dítěti bude určen jeden stoleček, kde bude vše potřebné, tj. testovací sada, odpadkový koš a dezinfekční gel na ruce. Vy i Vaše dítě si vydezinfikujete ruce a poté Vás celým procesem lehce provedeme.

V případě negativního výsledku předáváte dítě paní učitelce do spodní třídy a odcházíte z budovy. V případě pozitivního výsledku odvádíte dítě z budovy. V každém případě dostane dítě dobrotku a překvapení z „kouzelné krabice“.

Množí se dotazy ohledně poledního odpočinku. Organizaci dne v tomto měnit nebudeme. Nadále platí, že děti ke spánku nenutíme, po krátkém odpočinku bude dětem nabídnutá klidová činnost jako vždy.

Děkuji ještě jednou všem rodičům za reakci ohledně docházky jeho dítěte do MŠ. Děti s povinnou školní docházkou a děti rodičů pracujících v tzv. kritické infrastruktuře mají povoleno dávat dítě do mateřské školy. Na takové dítě pak rodič ztrácí možnost čerpat OČR, kdyby své dítě do MŠ neumístil. Tato informace byla zveřejněna na stránkách ČSSZ, více viz. odkaz Krizové ošetřovné.

Snad se brzy budeme moc sejít v plném počtu se všemi dětmi.

L. Doležalová, ved. učitelka MŠ

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů