Provoz MŠ - důležité informace

Milí rodiče,

máme za sebou první týden provozu po delší neplánované odmlce.

Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům za trpělivost. Minulý týden jsme se snažili vše dobře a pečlivě naplánovat. Jenže s dětmi je to v reálu mnohdy jiné a vyvstanou různé drobné problémy, které musíme řešit a měnit tak, aby to všem podmínkám vyhovovalo.

Shrnu zde v bodech pár záležitostí, které jsme řešili:

• Děti by měly mít oblečení (tepláčky, legíny) na ven a oblečení (tepláčky, legíny) do třídy. Vždy se před pobytem a po pobytu venku převlékáme.
  • Je lepší dát dětem náhradní oblečení na teplejší i chladnější počasí (kraťasy, trička s dlouhým, s krátkým rukávem, mikiny aj.)
  • První den, kdy děti nastoupí do školky, posíláme (po obědě či odpoledne) baťůžek s věcmi na vytřídění a doplnění.
  • Prosíme o pokrývku hlavy.
  • Děti, prosím, namažte opalovacím krémem ráno. Opravdu není v našich silách všechny děti mazat před pobytem venku.
  • Pokud dětem zůstala pyžama ve školce, posíláme je domů. Připravte jim pyžama čistá.
  • Nezapomínejte dětem sundávat roušky. Nedávejte jim je do školky. Nemáme možnosti, jak roušky sterilně uchovávat.
  • Dodržujte před vstupem do MŠ dvoumetrové rozestupy. Buďte trpěliví při předávání dětí. Věřte, že i pro nás je vyzvedávání dětí u dveří, jejich dovádění do pater, pomoc v šatnách, zajištění hygieny apod. nejen časově náročné.
  • Školkový výlet za těchto okolností letos neplánujeme.
  • Připravujeme tablo předškoláků. Děti budeme příští týden postupně fotit. Děti, které již v tomto školním roce do školky nenastoupí, nafotíme také. Rodičům budu příští týden volat a domluvíme si individuální focení mimo provozní hodiny MŠ.
  • Závěrečné školkové focení proběhne. Děti nafotíme individuálně a vytvoříme koláž. Proto budou moc být součástí i děti, které letos již nenastoupí do MŠ (jako v předchozím bodě). Při obojím focení půjde o portrétové foto, proto nemusíte řešit slavnostní oblečení.
  • Týdenní přípravy nahráváme na web školy. Jsou tak k dispozici pro rodiče místo nástěnek v šatnách, ale také pro rodiče dětí, jež nenastoupí do školky a uvítají nápady na činnosti s dětmi.
  • Na pasování předškoláků se chystáme. Pokud to situace dovolí, máme v plánu malou školní slavnost na zahradě v druhé půlce června.

V případě, že by Vás cokoliv dalšího napadlo, ozvěte se. Určitě si ten zbytek školního roku s dětmi užijeme a všechna omezení společně zvládneme.

S přáním hezkého víkendu

Lucie Doležalová