Příprava - Vstávej semínko, olalá

Milí rodiče, milé děti,

posíláme nápady na následující týden. Dnešní název přípravy se odvíjí od známé písničky Křemílka a Vochomůrky. Tento týden svou pozornost zaměříme právě k semínkům a k rostlinkám. Můžeme vyzkoušet jednoduchý experiment, kdy do pytlíčku dáme hlínu nebo vatu a vložíme semínka. My jsme zkusili semínka dýňová. Budeme pytlíček nalepený na okně zalévat a sledovat, co se bude dít.

unnamed.jpg

Pro ty, kteří nezačnou experimentem, posíláme jednu tématickou pohádku:

Přípravu naleznete ZDE.

Myšlenkovou mapu plnou různých aktivit naleznete zde: Bublinky semínko.

Pracovní list, kde děti krásně uvidí, z jakých částí se rostlinka skládá, můžete společně vyplnit a vymalovat: Části roslin - pracovní list.

PlantNet - určování rostlin Je zajímavá aplikace pro mobil k určování rostlin. Můžete vyzkoušet doma i na vycházkách.

Nechybí ani písnička: Sedmikráska.

Básničky se dětem nejlépe učí ty, které jsou s pohybem. Vyzkoušíte tuto? Voláme sluníčko.

Kolem kytiček vyrostlých ze semínek rády poletují včelky. Co sbírají a co se z toho vyrábí? Nezapomeňme na správné držení tužky: . Včelka.

K počítání Vám světluška natočila video. Tak na něj koukněte a tady naleznete podklad k výrobě didaktické pomůcky:

Pracovní list k počítání.

Schválně kdo si vzpomene na míčovou školku? Lze hrát o zem, o zeď anebo do vzduchu. Maminka i tatínek tuto hru určitě zvládnou lehce. A co děti? Půjde to?

Míčová školka

A komu se chce se světluškou zkusit něco vyrobit? Světluška už se moc těší, jak vlásky vyrostou a bude si moc hrát na kadeřnici a stříhat je!

Přejeme všem krásný týden. Předškoláčky zavazeme pracovními listy v úterý. Chystáme novinku, aby se dětem chtělo ještě více "pracovat" :)

Ať nám sluníčko svítí a roste všechno kvítí!

Kolektiv učitelek MŠ Puklice.