Týdenní příprava - Velikonoce

Milí rodiče,

posíláme Vám formou týdenní přípravy tipy na činnosti s dětmi.

Velikonoce letos strávíme trošku odlišně, ale i tak si je můžeme užít. Připomenout si různé zvyky, vyzdobit si domácnosti a společně tvořit.

V následujícím videu se můžete s dětmi podívat, jak to zvládli u Hurvínka:

Týdenní přípravu naleznete ZDE.

Náměty na činnosti v podobě myšlenkové mapy naleznete ZDE.

Nápad na rozvoj předmatematické gramotnosti nalezenete ZDE. Doporučujeme vystřihnout a zkoušet párovat.

Posíláme také velikonoční říkanku a velikonoční básničku pro starší děti.

Přečíst si můžete také pohádku Jak šlo vejce na vandr. Po přečtení si o příběhu můžete povídat. Kdo se tam objevil, která zvířátka? Jaké zvuky zvířátka vydávají? Jaký byl děj? Jak to začalo? Co se stalo? Jak to dopadlo? Jak si ti pohádka líbila?

A co takhle si vyzkoušet tzv. zrakovku? To je úkol přímo pro oči šikovných dětí. Uvidíš i ty, které vajíčko si zajíček vykoleduje?

Velkou výzvou pro všechny je vyzdobit si dveře do domečku. Třeba tímto velikonočním věncem. Dokážeš si sám (sama) podle toho, co ti maminka nebo tatínek přečte, připravit pomůcky? Držíš správně a bezpečně nůžky? Povedlo se ti věnec vyrobit? Uklidil(a) jsi po sobě své pracovní místečko?

Nakonec si můžeš ještě zkusit vymalovat velikonoční vajíčka podle svých představ. Nezapomene na správné držení tužky, vymalováváme uvolněně, netlačíme na pastelku. Můžeme mamince či tatínkovi říct o barvičkách. Pamatujeme si i světlé a tmavé odstíny?

Celý kolektiv učitelek Vám přeje hezké velikonoční svátky protkané sluníčkem a dobrou náladou.