Příprava - Světluška opíká na zahrádce buřtíky

Krásné pondělní ráno všem rodičům a dětem přejeme.

Rovnou posíláme krátký pozdrav od Světlušky:

A také pohádku k tomuto tématu. A nebude tentokrát jediná. Uvidíte níže :)

Celou přípravu naleznete ZDE.

Myšlenkovou mapu naleznete ZDE.

Tento týden se nám hodně pojí téma zahradní a čarodějné. V rámci toho nabízíme tyto aktivity:

Co takhle si poslechnout pohádku "O perníkové chaloupce"?

Máme zde čarodějnici a můžeme si pak vypracovat tento list. Stačí vymalovat, rozstříhat a dle poslechu poskládat obrázky podle toho, jak šel děj. Zde najdete pracvní list.

Čarodějný je také grafomotorický list. Před vyplněním si procvičíme ručičky, uvolníme prstíčky. Správně tužku držíme tzv. špetkovým úchopem. Nejvhodnější jsou tužky silné, trojboké. Grafomotorický list.

Čarodějnici většinou vyrábíme na pálení na ohništi. Někdo jí vyrábí ze starých látek, ale to by nám pak na ohni buřtíci moc nechutnali. Co takhle si čarodějnici vyrobit z papíru a z přírodnin?

čarod.jpg

A co takhle čarodějné kouzlení a počítání zároveň? Poznáš která hůlka co vykouzlila? A spočítáš, kolik symbolů je kolem hůlky? Kde je více a kde je méně?

Čarodějný list.

Tento týden nám hlásí teplé počasí, budeme moc dále sázet a sledovat naše zahrádky. K práci posíláme písničku:

A doma se ji můžete tentokrát naučit pomocí následujících obrázků: Zahradník 1 a Zahradník 2.

Když jsme už na té zahrádce, co takhle vyzkoušet naše očka? Rozdíly - pracovní list.

Už krásně kvetou švestky, višně i třešně. A ještě čekáme na krásná růžová kvítí u jabloní. Stihneme se před rozkvětem naučit básničku o jabloni? Básnička o jabloni.

A na závěr našeho seznamu nápadů tu máme EXTRA výzvu pro tatínky a jejich děti. Co takhle na zahrádce vyrobit hmyzí domeček a pomoci všem broučkům?

Zde posíláme návod, stačí domek malinký:

Užijte si krásný "zkrácený" týden. Opečte si buřtíky do křupava a dejte na sebe u ohně pozor.

Předškoláky zavezeme pracovními listy zítra, tj. v úterý.

Kolektiv učitelek MŠ Puklice