ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PUKLICE

Přijímání "netříletých" dětí do MŠVážení rodiče,

od 1. 3. 2021 by v naší mateřské škole měla opět pracovat chůva. Tato pracovní pozice bude hrazena z dotačního titulu "Šablony 3", který má specifické podmínky ohledně věku přijatých dětí.

Z tohoto důvodu potřebujeme přijmout tři děti, které ve druhém pololetí tohoto školního roku dovrší tří let. Více dětí v tomto věku přijmout nemůžeme, protože to neumožní maximální možná kapacita naší mateřské školy.

Od 1. 9. 2020 byla novela vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání doplněna odstavcem 6, který zní: Za každé ve třídě zařazené dítě mladší 3 let se do doby dovršení 3 let věku dítěte nejvyšší počet dětí ve třídě podle odstavce 3 snižuje o 2 děti. Postupem podle věty první lze snížit nejvyšší počet dětí ve třídě nejvýše o 6.

Vrchní třída je na maximální možné kapacitě. Do spodní třídy tak můžeme přijmout pouze tři děti a budeme na maximální kapacitě. Další děti pak můžeme přijímat, až tyto přijaté děti postupně dovrší tří let věku. Přestože mám informace z obecní matriky, prosím Vás o zavolání do konce tohoto týdne, abychom se mohli domluvit, jestli máte vůbec zájem o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání a abychom se mohli domluvit a nemuseli jste zbytečně vyplňovat přihlášku a nechávat si ji potvrdit pediatrem.

Děti budeme přijímat na základě následujících kritérií:

  1. Děti s trvalým pobytem v Puklicích, Studénkách, Petrovicích.
  2. Pořadí přijatých dětí se určuje dle data narození dítěte sestupně (od nejstaršího k nejmladšímu).

Lucie Doležalová, vedoucí učitelka MŠ Puklice

MB 733 505 723


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů