Týdenní příprava - Moje milá knížka

Milí rodiče,

pomalu nám končí měsíc březen. Měsíc březen bývá měsícem knihy. Proto zařazujeme přípravu právě na toto téma. V plánu měla být i návštěva místní knihovny. Za paní Kremláčkovou jsme se moc těšili.

Pojďme využít našich domácích knihoven a s dětmi se díky nim trochu zabavit. Trochu něco nového se dozvědět. Trochu se možná i hrou naučit. A především rozvinout dětem představivost, fantazii a lásku ke knížkám.

Děti rády sledují videa "Jak se co vyrábí". Můžete se s nimi podívat, jak se vyrábí taková kniha.

Pokud Vás to s dětmi chytne, zkoukněte i jak se vyrábí nanuky, bonbony, toaletní papír aj. Děti vždy nevěřícně koukají :)

Zde najdete přípravu na naše knižní téma: Příprava - Moje milá knížka.pdf

Zde najdete myšlenkovou mapu: Bublinky.jpg

Zkusit můžete grafomotorický list. Nezapomeňte na správné držení tužky (tzv. špetkový úchop - palec a ukazovák tužku drží, prostředníček tužku podpírá) a uvolňovací cviky, např.:

Ťuká, ťuká deštík na široký deštník.

Ťuká, ťuká prstíkem,

kdo je pod tím deštníkem? (Prsty střídavě ťukají proti palci do rytmu říkanky)

Po cvičení uvolnit ruce, protřepat. Netlačit na tužku.

Grofomotorické listy.docx

Posíláme také omalovánky, u kterých můžete procvičit barvičky Omalovánky

Kdo si bude chtít zazpívat, zde je písnička.

A básnička o kuřátku by děti mohla bavit třeba i s pomocí papírových loutek: Kuřátko v obilí.

Aby se děti i trochu vydováděly, posíláme tip, jak připravit doma překážkovou dráhu.

A na závěr výzva pro všechny! Vyberte si jednu knížku, kterou si s dětmi přečtete a poté společně vyplňte čtenářský deník.

Nezapomeňte si ani Vy najít chvilku o samotě a přečíst si něco hezkého. Odpočinout si. Zasloužíte si to!

Krásný týden přeje kolektiv učitelek.