Jak mluvit s dětmi o koronaviru

Milí rodiče,

jako maminka tří dětí uznávám, že zvládání momentální situace je náročné. Zachovat klidnou hlavu, poskládat organizaci dne, mít úsměv na tváři, "dělat úkoly" se staršími dcerkami a zabránit všem lumpárnám té nejmladší dá zkrátka zabrat.

A k tomu se pojí i všechny ty okolnosti kolem. Každé dítko je jako barometr a odráží naši náladu a stav. Pociťujete to taky tak?

Pojďme se chvíli zamyslet, jak dětem tu situaci popsat a přiblížit.

Posílám Vám jako inspiraci pár odkazů ke stažení, třeba se Vám nějaký zalíbí :)

Krátká videa nabízí ČT Déčko, je určené spíše pro školáky, ale určitě poskytne nějaké odpovědi.

Hlavy dohromady daly i dvě sestry Klára Veselská a Alice Čop. Jedna je divadelnice, druhá dětská psycholožka. A výsledkem je pohádka O ZLÉM DRAKU KOROŇÁKOVI A JAK HO VŠICHNI SPOLEČNĚ PORAZILI.pdf

Pěkný materiál nabízí ke stažení i MVČR. Pracovní listy Ahoj, já jsem Korona! jsou doplněny i návodem pro rodiče.

Snad Vám budou dané odkazy k užitku a nezapoměňte se usmívat, mazlit a objímat. Děti to potřebuji a my ještě víc.

Klidné dny,

Lucie Doležalová.