Záchranáři ze třetí třídy

Třeťáci se v pátek 30. listopadu seznámili s provozem záchranné služby. Průvodcem nám byl pan Bořivoj Tišl. Do poslední součástky si prohlédli sanitky, vybavení kufrů pro záchranáře, viděli a slyšeli provoz vysílačky, zjistili, jak těžké pomůcky pro záchranu života musí lékaři a záchranáři nosit.

Nejvíc se nám samozřejmě líbil hangár pro vrtulník, o kterém jsme se dozvěděli, že v Jihlavě létá pouze ve dne, pilot rozhodne, jestli může vzlétnout – například kvůli silnému větru a také, kde tankuje palivo.

Velkým zážitkem byl výjezd posádek k pacientovi, a jedné posádce jsme mávali, když jsme šli na autobus.

Zjistili jsme, že se záchranář musí pořád učit, stejně jako my, tak uvidíme, kolik třeťáků se stane záchranáři. Je mezi námi hodně šikulek.

Z návštěvy jsme odjížděli plní zážitků a ještě jednou děkujeme panu Tišlovi, kterému  přejeme samé klidné služby!

Třeťáci a paní učitelka Miroslava Tarasová