Z pohádky do pohádky - 1. - 3. ročník

Čtvrteční dopoledne 26. 9. 2019 si děti z 1. – 3. ročníku pořádně užily. V MŠ Světluška na ně čekal hudební program pod názvem „ Z pohádky do pohádky“ pod vedením zkušených lektorů ze Žďáru nad Sázavou. Představení plné melodií a písniček z nejznámějších pohádek potěšilo nejen dětské obecenstvo. Známé písničky v doprovodu hudebních nástrojů nás zavedly do světa princezen. Měli jsme možnost setkat se s Pyšnou princeznou, Zlatovláskou nebo Šíleně smutnou princeznou. Princ si nakonec jednu z deseti princezen vybral a byla velká svatba. Děti také získaly mnoho znalostí o hudebních nástrojích, ale i to, jak se na ně hraje. Všechny z nás okouzlil lesní roh, dudy, klarinet, basa, saxofon a řada dalších hudebních nástrojů, se kterými se běžně nesetkáme. Hra na ně byla opravdovým zážitkem. Společným tancem a zpěvem jsme se rozloučili a doufáme, že k nám muzikanti zase brzy zavítají.

Markéta Doležalová

IMG_20190926_102613.jpg     IMG_20190926_103730.jpg