Výlet za Gustavem Mahlerem - 4. ročník

Výlet za Gustavem  Mahlerem

Se čtvrtou třídou jsme se vydali za nejznámějším jihlavským rodákem do domu, kde žil, než začal studovat. Jelikož jsme ho neznali, těšili jsme se, jaké novinky nás čekají. Pan Melounek nás naučil vyrobit hudební nástroj a už jsme tušili, že půjde o hudebníka. Ale takového, který hrál, dirigoval a skládal po celé Evropě, dostal se až do New Yorku a stal se tak slavným, že se v novinách často objevovaly jeho karikatury. A to se neznámým lidem nestává.

Seznámili jsme se s jeho rodinou, s vysvědčením, které nebylo vždy výborné, poslechli si slavnou symfonii a na závěr jsme hráli a dirigovali jako pan Mahler.

A taky už víme, kde se v Jihlavě s jeho stopou potkáme. Protože máme i mapy, nebude těžké najít jeho sochu s parkem, dům i divadlo, kde koncertovat už v deseti letech.

Najdete stopy Gustava Mahlera také? Přejeme příjemné hledání, nám se moc líbilo.

Čtvrťáci muzikanti