Tříkrálová sbírka 2020

Ve středu 8. ledna 2020 se vydali naši školáci ve stopách Tříkrálové sbírky už po deváté. Oslavit dvacátý ročník celonárodní sbírky se vydali žáci 1.,2.,4. a 5. třídy. Příprava kostýmu stála velké úsilí hlavně maminky, píseň jsme ladili společně a s úsměvem, zapečetěnou pokladničkou a sluncem jsme vyrazili nejdříve do všech tříd, jídelny, školky, a poté ve čtyřech skupinách i do všech částí Puklic.

Se zpěvem My tři králové jdeme k vám….. se nám dveře otevíraly samy, obyvatelé už na naše koledníky čekali nejen s penězi do sbírky, ale často i s malou sladkou odměnou. Peníze rychle přibývaly, a protože letošní koledování provázelo slunce, nálada byla víc než výborná.

Už teď čekáme, kolik se letos do pokladniček dostalo peněz, ale nejvíc nás hřeje vědomí, že jsme pomohli dobré věci. Víme, že i díky nám se pomoc dostane třeba i k vám, až ji budete potřebovat.

Jestliže chcete o Tříkrálové sbírce vědět víc, hledejte na www.trikralovasbirka.cz

Zážitky z cest tří králů zaznamenala Miroslava Tarasová