Třeťáci hosty televizního vysílání

Datum konání:

Třeťáci hosty televizního vysílání

Ve středu se naše třída zúčastnila v jihlavské knihovně televizního kvízu o českých ilustrátorech. Rozdělili jsme se na čtyři družstva, paní knihovnice odpovídala na otázky a provedla nás obrázky a knížkami Josefa Lady, Jiřího Trnky, Heleny Zmatlíkové, Radka Pilaře, Zdeňka Smetany a Zdeňka Milera. Zjistili jsme, kdo nakreslil postavu Večerníčka, jak vypadal na začátku krtek v první pohádce o kalhotkách, uviděli jsme vydání Krtečka v čínštině.

Velkým překvapením bylo, že za Jiřím Trnkou přijížděli filmaři z Hollywoodu a učili se od něj, jak se má točit animovaný film. Podívali jsme se do Hrusic za kocourem Mikešem.

Čtyři družstva poté soutěžila ve vědomostech, protože všichni bedlivě poslouchali, rozdíly při vyhlašování byly velmi malé. A zbyl nám čas i na prohlídku nových knížek v jihlavské knihovně. Exkurze se nám moc líbila a už se těšíme na další.

Příště se těší třeťáci a Miroslava Tarasová