Vývoj situace ve školství

po včerejším jednání vláda výrazně zmírnila omezení související s pandemií koronaviru. Situace ve školách (kromě vysokých) se ale pro tuto chvíli nemění. Vyčkejme proto do 30. dubna, kdy ministerstvo školství vydá manuál, za jakých podmínek bude možno otevřít mateřskou školu, základní školu, ale i školní jídelnu – v tuto chvíli stále s termínem 25. května. Jasný snad konečně bude i termín přijímacích zkoušek.  Hned následující pracovní den se sejde pedagogická rada, aby rozhodla, jak jsou podmínky aplikovatelné na školu v Puklicích. Slibuji Vám, že se budeme snažit sladit naše kroky s Vašimi možnostmi a že se budete moci k situaci vyjádřit. V tuto chvíli nic jiného nabídnout nemohu.

Na závěr si ale neodpustím vyjádřit Vám jménem celého pedagogického sboru znovu náš dík. V online podmínkách pracujeme již šest týdnů. Snažíme se, aby děti výpadek výuky pocítily co nejméně. Nemáme ale možnost je osobně povzbudit nebo namotivovat. S učitelkami jsme v kontaktu a vím tak, jak moc nám pomáháte výuku zajistit. A vím, že to nemáte lehké. DĚKUJEME!

Jaroslava Němcová, ředitelka školy