PROVOZ ŠKOLY OD 30. 11.

ráda bych přestavila harmonogram našeho návratu do puklické školy a zároveň provoz školy po návratu dalších ročníků od 30.11.

I. STUPEŇ

Od 30. 11. se vrátí na ZŠ Jungmannova i 3. – 5. třída.

Ranní svoz zůstává stejný – v 7.30 z Puklic se zastávkou u zámku a ve Studénkách. Autobus bude čekat na linku z Přímělkova, Střížova, Komárovic a Příseky.

Odpolední rozvoz bude vyjíždět ve 13.30 z Jihlavy, jak jsme byli zvyklí. POZOR! I prvňáčkům  a druháčkům se od 30.11. posune odjezd z Jihlavy na 13.30 hodin.

Po celou dobu výuky musí mít žáci roušku. Dejte jim prosím minimálně jednu náhradní. Zároveň dejte dětem sáček, do kterého si budou moci roušku při svačině a během oběda odložit. Prvňáci a druháci nesou výuku s rouškami velice statečně, což mě těší.

II. STUPEŇ

Do ZŠ v Brtnici se od 30. 11. vrátí prezenčně pouze 9. třída. Zbylé tři třídy musí rotovat. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec ponecháme v týdnu od 30. 11.  na distanční výuce šesťáky. 7. a 8. ročník nastoupí do Brtnice.

Jsem si vědoma toho, že šesťáci mají v Brtnici ještě nějaké věci a prakticky se do tamní školy již nepodívají. I tuto situaci budeme řešit.

Ranní svoz z Puklic zůstává stejný jako v září. Odpolední rozvoz z Brtnice pojede ve všech dnech po šesté vyučovací hodině (ve 14.00 hodin).

Žáci musí mít po celou dobu výuky roušku. Určitě je nutné, aby měli náhradní roušku a sáček na její odkládání během konzumace jídla.

NÁVRAT DO PUKLICKÉ ŠKOLY

Říkala jsem v červnu, že 30. 11. ukončíme náš provoz v ZŠ Jungmannova a v Brtnici, a následně 1. - 4. 12. vyhlásím ředitelské volno, abychom mohli školu nastěhovat zpět. V tuto chvíli mají děti za sebou víc jak měsíc strávený doma a vyhlášení ředitelského volna se pokusím vyhnout.

Z toho důvodu zůstane výuka do pátku 4.12. v náhradních prostorech v ZŠ Jungmannova a v Brtnici. Během těchto dní a následujícího víkendu 5. – 6. 12. se pokusíme nastěhovat všechny věci zpět.

Po návratu do Puklic bude výuka probíhat podle nového rozvrhu hodin, který žáci včas obdrží. V malém počtu případů dojde k výměně vyučujících u některých předmětů, protože při rozdělení výuky mezi Jihlavu a Brtnici jsme museli minimalizovat přejezdy vyučujících.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Protože do hry vstupuje stále příliš mnoho proměnných zapříčiněných v tuto chvíli hlavně pandemií, ponechávám si MOŽNOST VYHLÁSIT V PŘÍPADĚ NUTNOSTI ŘEDITELSKÉ VOLNO V PONDĚLÍ 7.12., POPŘÍPADĚ I V ÚTERÝ 8.12. Jsem si vědoma komplikací, které mnohým z Vás přineslo uzavření škol. Pokud dojde k vyhlášení ředitelského volna, řeším možné zajištění celodenní družiny (v krajních případech).

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní družina je v současné době povolena pouze v případě, že se v ní nebudou mísit děti z různých tříd. V našich podmínkách by to znamenalo držet pět oddělení školní družiny. Protože v Puklicích není možné takové prostory zajistit a ve škole máme pouze dvě vychovatelky, nemohu v tuto chvíli reagovat jinak, než že v týdnu od 30.11. do 4.12. bude provoz školní družiny zajištěn pouze v ZŠ Jungmannova v čase 6.00 – 16.00 hodin. Jedná se o pět dní, které musíme nějak společně zvládnout.

Sledujte prosím webové stránky školy i učebny Google Classroom. Na případné změny situace budu okamžitě reagovat a informovat Vás.

Ušli jsme společně už dlouhou cestu. Před cílem to nevzdáme.

Jaroslava Němcová, ředitelka školy