Návštěva z Dětského domova se školou

Dne 7. 2. se u nás ve škole uskutečnila besídky. Přijely k nám děti z "pasťáku". Vyprávěly nám o tom, jak to u nich chodí. Měla jsem z toho zvláštní pocit, když nám říkaly, že jsou všude pod dohledem. Bylo to divné. Povídaly také o tom, že mají vycházky, ale jen když se chovají dobře. Pan učitel z "pasťáku" byl velmi přísný a všichni se ho báli. Paní vychovatelka byla milá a příjemná. Když děti vyprávěly svoje příběhy, bylo to smutné. Nejhezčí bylo to, když na konci dívka řekla, ať jsme rádi, že jsme doma s rodinou.

Johanka Pauzarová, 8. ročník

V ZŠ a MŠ Puklice se dne 7. 2. konala beseda. Přijeli dva učitelé a dvě děti z Dětského domova se školou v Jihlavě. Holka byla z Pardubic a kluk z Velkého Meziříčí. Dívka byla v "pasťáku", protože kouřila marihuanu a chodila za školu. Chlapec tam byl, protože ničil školní majetek, neposlouchal rodiče ani učitele. Učitelé vyprávěli, jaký je tam režim a jak to tam chodí. Děti za rodiči jezdí jednou za dva týdny, ale může se to prodloužit i na měsíc. K tomu, aby se mohly vydat na návštěvu, se musí splnit pár věcí. Děti musí chtít jet, ale musí je tam chtít i rodiče. Také učitel jim to musí povolit podle toho, jak se chovají. A jako poslední musí mít peníze na cestu. Učitelé nám vynadali, protože jsme nepozdravili. Jenom jeden žák pozdravil, a proto mu dal bonbon. Pán byl přísný a báli jsme se ho. Beseda byla zajímavá a nakonec nám dívka řekla, že máme být vděční za to, že jsme doma.

Zuzana Beranová, 8. ročník