Návštěva Horáckého divadla - 1. stupeň

Návštěva Horáckého divadla

Ve čtvrtek 10. října se velká výprava žáků 1. až 5. třídy vydala do Horáckého divadla na představení O Pejskovi a Kočičce. Hned na začátku nás přivítal pan Josef Čapek ve svém domě a potřeboval naši pomoc. Nevěděl si rady s příběhem, který měl vydat v novinách. Naštěstí přiběhla jeho kočička a pejsek, kteří mu s článkem do novin pomohli.

A tak jsme na jevišti zhlédli příběhy o tom, jak si pejsek poranil nožičku, jak prali a sušili prádlo, jak kouzelně vytřeli a vysušili podlahu, poslechli jsem si pohádku o bílé noční košilce i jak se pejsek s kočičkou spolu kočkují.

Nejvíc se dětem líbila pohádka, jak pejsek a kočička pekli dort. Děti šly na jeviště péct dort, protože je pejsek s kočičkou poprosili, aby jim pomohly. Nakonec pekly úplně všechny děti, ale v okamžiku, kdy se na dort vypravil černý pes – hned byly zase všechny děti na svých místech v hledišti a sledovaly, jak pes kňučí a bolí ho břicho z dortu, co mu nepatřil.

Byli jsme velmi nadšení a ještě dlouho jsme se smáli při vzpomínce na pečení dortu. A v hodině výtvarné výchovy jsme se k pohádce vrátili.

Všem, kdo pohádku neviděl, vzkazujeme – ještě ji v HDJ dávají, běžte se podívat.

Za všechny spokojené diváky sepsala Miroslava Tarasová