Jihlavská knihovna - 2. ročník

V knihách se ukrývá plno příběhů a moudra. A to jsme jeli s druhou třídou zjistit do jihlavské knihovny, kde nás čekal program zaměřený na dětskou literaturu a české pohádky. V úvodní části jsme mohli ukázat své nabyté vědomosti  z návštěvy  puklické knihovny. Paní knihovnice se nás ptala na základní informace týkající se vypůjčování knih, řazení knih v knihovně nebo na to, jak se ke knihám máme chovat.

V další části programu jsme se seznámili s knihami, které jsou přímo určené pro malé školáky. Paní knihovnice nám postupně ukazovala knížky a seznamovala nás s jejich obsahem. Inspirací pro četbu bylo mnoho. Nezapomněla ani na klasické, české pohádky a jejich autory. Před samotným koncem děti plnily různé úkoly ve skupinkách. Přiřazovaly názvy pohádek k pohádkovým bytostem nebo řešily tajenky a hádanky. A v úplném závěru jsme pozorně vyslechli pohádku Hrnečku vař.

Věřím, že se alespoň trochu podařilo získat děti k četbě. Vždyť co může být krásnějšího, než spolu s hrdiny knih prožívat různá dobrodružství a poznávat nový neznámý svět.

Markéta Doležalová