INFO K VÝUCE ONLINE!

chtěla bych nejprve poděkovat pedagogickému týmu naší školy, protože velice rychle a schopně reaguje na vzniklou situaci. Jsem si vědoma, že část rodičů vnímá nelibě, že v této psychicky vytížené době ponese na svých bedrech další úkol – pomoci se zajištěním výuky svého dítěte. Chci Vás ujistit, že se všemožně snažíme, aby systém domácí výuky byl pro Vás co nejméně zatěžující a to i po stránce technické. Přesto mějte na paměti, že od dnešního dne už nejsou děti na prázdninách a je třeba, aby výuka pokračovala dál. Paní učitelky považuji za profesionály. Vše, co dělají, dělají proto, aby žákům pomáhaly se rozvíjet a usnadnily jim jejich budoucí život. Důvěřujte jim, prosím, v této náročné době i Vy.

Děkuji.

Již nyní je na internetu vytvořeno devět virtuálních tříd, do kterých mají vstup vyučující. V tuto chvíli jsou kontaktováni žáci, aby pomocí Google účtů byli do virtuální třídy přidáni. Google účet má každý, kdo má chytrý telefon – jedná se o adresu s koncovkou …@gmail.com. Učitelé budou do virtuální třídy vkládat úkoly. Žáci úkoly na papír (nebo v počítači) vypracují, vyfotí (to jim jde velice dobře) a pošlou vyučujícímu ke kontrole zpět. Nikdo se nebude muset s nikým osobně setkat, není nutné mít doma tiskárnu, stačí opravdu jen chytrý mobil (nebo počítač). Případy, kdy tento způsob výuky nebude možný, budou řešeny individuálně.

PO CELOU DOBU ONLINE VÝUKY BUDE K DISPOZICI MATYÁŠ STRÁNSKÝ NA TEL. ČÍSLE 777 446 767. NEVÁHEJTE JEJ KONTAKTOVAT S JAKÝMKOLI TECHNICKÝM DOTAZEM! (POPŘÍPADĚ p. uč. STRÁNSKOU – 606 927 091). OBĚMA PATŘÍ V TUTO CHVÍLI MŮJ DÍK.

Práce ve virtuální třídě je mnohem snazší, než by se na první pohled mohlo zdát. Ve virtuálním prostředí se budou pohybovat pouze naši žáci (nebo jejich rodiče), učitelé a správce Matyáš Stránský. Musíme všichni doufat, že situace se brzy uklidní a budeme se zase moci potkávat tváří v tvář.

Mgr. Jaroslava Němcová, ředitelka školy