Dopravní výchova ve 4. třídě

Dopravní výchova ve čtvrté třídě

V deseti letech už můžeme vyjet sami na silnici. Abychom se vždy bezpečně vrátili domů, musíme provoz na silnici a všechny dopravní situace dobře ovládat a používat.

Proto ve čtvrté třídě skládáme zkoušky z pravidel silničního provozu. Jako každý rok jsme jako čtvrťáci navštívili ZŠ NAD PLOVÁRNOU, kde nás paní učitelka seznamovala s pravidly, značkami a situacemi na silnici, zhlédli jsme film s dopravní tematikou. Protože se také připravujeme v hodině tělocviku, mnoho otázek už pro nás nebylo novinkou. Na závěr jsme si prošli test – zatím jen cvičně.

Bohužel z důvodu rekonstrukce dopravního hřiště si letos nezkusíme jízdu na kole mezi značkami a semafory.

Další zkušební testy nás čekají na jaře, ale do té doby se toho musíme ještě hodně naučit.

A co vy? Umíte se správně chovat na silnici a v dopravním provozu?

Z cest sepsali čtvrťáci a Miroslava Tarasová