Doplňující info

chtěla bych poděkovat všem, kteří vyjádřili škole připravující se na rekonstrukci podporu. Ať už jsme se potkali osobně, nebo jste poslali email. Moc si Vašich projevů vážím a jsou pro nás všechny silnou motivací.

Je zároveň naprosto pochopitelné, že změny v některých z Vás vyvolávají strach a nejistotu. Mateřský (rodičovský) pud je to nejsilnější, čím nás příroda obdařila. Jsem také matka. Stejně tak paní starostka a paní místostarostka. Obě mají v naší škole děti. Je přirozené, že se o ně bojíme a snažíme se jim zajistit tu nejlepší budoucnost.

Ve školce máme 43 dětí, ve škole 132. Ačkoli nejsou mé vlastní, vím, že se o ně musím postarat a záleží mi na tom, jak se jim daří.

Byli jste již v minulosti upozorněni na to, že technický stav základní školy není dobrý. Elektroinstalace je v havarijním stavu. Probíhají sice nejnutnější opravy, s těmi ale nevystačíme věčně. Když prší, myslím na to, jestli kbelíky, které pan školník pravidelně přemísťuje na školní půdě, pojmou veškerou vodu tekoucí dírami ve střeše. Při silném větru doufám, že střecha zůstane celá. A to jsou jen tři problémy z mnoha.

Snažím se Vám naznačit, že se nyní nemůžeme bavit o tom, zda rekonstrukci provést nebo ne. My se musíme bavit o tom, zda to stihneme dřív, než budova školy doslouží sama. A nyní víme, že díky dotaci 20 milionů máme možnost vše změnit. O dotaci žádalo několik set organizací. Dostali jsme se mezi prvních dvacet a budeme podpořeni.

Snažím se s Vámi mluvit otevřeně, být co nejvíce konkrétní. Jednání se všemi subjekty a úřady o tom, jak bude škola od září do listopadu fungovat, absolvuji společně s paní místostarostkou Lucií Doležalovou, která zde zastupuje zřizovatele. My dvě Vám proto můžeme podat nejpřesnější informace. Bohužel už v tuto chvíli dochází k tomu, že některá fakta jsou překrucována. Proto znovu nabízím možnost mě kdykoliv kontaktovat osobně v ředitelně, na telefonu či emailem.

Kvůli překrouceným informacím znovu vysvětlím fungování I. stupně. Žáci budou na podzim dojíždět na ZŠ Jungmannova. Tato škola naplňuje svoji kapacitu zhruba na třetinu. Má proto dostatek prostor, které pronajímá jiným subjektům. Nebudeme první, kdo je využije. Naši žáci se budou pohybovat v samostatném odděleném křídle budovy a vyučovat je budou naše paní učitelky. Dokonce i vchod bude samostatný pouze pro nás. Žáci ZŠ Jungmannova budou vstupovat z jiné strany budovy. ZŠ Jungmannova nemá vlastní vývařovnu. My budeme mít k dispozici místnost, kde bude naše puklická paní kuchařka vydávat dětem obědy přivážené ze ZŠ Kollárova. Děti budou ráno do Jihlavy odvezeny autobusem, který pro ně bude zdarma přistaven. Tento autobus vyjede až ve chvíli, kdy do Puklic přijedou linkové autobusy svážející děti z okolních vesnic. Po vyučování budou děti, které nebudou chtít využít družinu v ZŠ Jungmannova, opět zdarma přivezeny do Puklic, kde o ně bude v případě potřeby postaráno do 16.00 hodin.

Na ZŠ Jungmannova se budete moci podívat 16. června odpoledne (více v předchozím článku). Uvidíte prostory, ve kterých se budou Vaše děti pohybovat. Budu osobně přítomna a připravená zodpovědět další otázky.

Myslím si, že se nám podařilo vyjednat podmínky, které jsou velice slušné. Vy, kdo jste stále skeptičtí, položte si výše popsanou variantu na misku vah. Na druhou stranu si dejte možnost, že budova školy může ze dne na den dosloužit. Pak budeme řešit stejnou situaci, ale bez peněz a bez příprav. Za problém z mé strany každopádně považuji to, že dostáváte informace až v červnu. Proč tomu tak je, jsem se ale snažila vysvětlit v přechozím článku „Dotace udělena“.

Po mém příchodu do Puklic v srpnu 2018 jsem zažívala nelehké časy. Vydržela jsem. Díky podpoře ze strany vedení obce, díky Vám rodičům, díky všem zaměstnancům a neskutečně bojovným učitelkám. Vydržme společně i tuto zkoušku. Výsledek bude stát za to.

Jaroslava Němcová, ředitelka školy