Divadélko z Hradce Králové 2019

Divadélko pro školy

Každoročním zpestřením našich podzimních dnů je již několik let Divadélko pro školy z Hradce Králové. Tentokrát herci přijeli s představením pro menší diváky Poklad kapitána Baltazara, kde se naši diváci plavili po moři společně s námořníky, papouškem a žralokem. Ten jim dlouho překážel v získání pokladu z ostrova, ale námořníci jej nakonec přelstili.

A tady je několik postřehů od diváků:

Kapitán a námořník se rozhodli plout za pokladem. Kapitán měl papouška, který věděl, kde je skryt poklad. Ale když jim řekne, kde je, chce za to kinder vajíčko. A pak pluli a pluli, až dopluli. Kapitán řekl: námořníku, nahoď a chyť rybu! Místo toho námořník hodil prut do vody. A plavali pro poklad. Kvůli němu se jim rozpadlo přátelství, ale zase se skamarádili.

Nela Šimková, 4. třída

Kapitán s plavčíkem se rozhodli najít poklad kapitána Baltazara. Ale nevěděli kudy. Papoušek Alfréd Ara jim to pověděl, kudy kam, ale chtěl za to kinder vajíčko. Když jim poradil, poklad našli.

Alžběta Hažmuková, 4. třída

Žáci druhého stupně se pomocí vtipných historek a písniček seznámili s romantismem, jeho autory a díly v představení Romantismus není jen romantika. Herci připomněli díla J.W. Goetha, Jaroslava Vrchlického, nechyběl Evžen Oněgin, zvoník Quasimodo i temný Havran A. E. Poe.

Závěr patřil krásné ukázce z Noci na Karlštejně, kde král Karel hledá ukrytou ženu na svém hradě.Představení nás nejen pobavila, ale ještě jsme si odnesli mnoho nových poznatků z literatury.

Za dychtivé diváky zapsala Miroslava Tarasová

DHK.jpg