Den učitelů v Puklicích

Slavíme Den učitelů s Janem Amosem

Ve čtvrtek slavili učitelé svůj svátek. Dárek k tomuto dni přišel nečekaně od deváťáků, kteří se s nadšením nabídli, že budou učit za učitelky v 1. až 3. třídě. Práci ve třídě předcházela příprava na hodinu, kterou konzultovali s učiteli. Připravili si soutěže, práci ve skupinách, práci s knihou a textem. Také zjistili, jak kontrolovat děti při práci, opravovat chyby, motivovat k další práci a také chválit.

Někteří z našich „nových kolegů“ po hodinách hodnotili práci učitele jako náročnou, na kterou by potřebovali hodně a hodně trpělivosti. Chválili hodné žáčky, i rychlost, s jakou pracují.

Žáci byli s novými učiteli velmi spokojení, vždyť se už týden nemohli dočkat. Den se velmi povedl a výměna rolí byla důležitá pro všechny, kteří si ji vyzkoušeli.

Můžeme jen hádat, kdo z deváťáků by toto povolání šel studovat. Všem patří velké díky, jak svůj den před žáky zvládli.

Tarasová Miroslava