Cesta igelitky - 1. a 2. ročník

Jakou cestu urazí za svůj život obyčejná igelitová taška, zjistili žáci 1. a 2. ročníku. Mnohdy využijeme tašku pouze jednou. Koupíme si ji, vložíme do ní potraviny a poté odložíme do skříně. A takto se nám igelitové tašky hromadí doma. Velmi často se po jednom použití dostanou do sběrného odpadu, který míří společně s dalším odpadem třeba i přes oceán do Číny k dalšímu zpracování. A to se přesně stalo igelitce, která nás provázela celým vzdělávacím program. Prožila velmi krátký život a přitom dlouhou a zbytečnou cestu s ostatními odpadky pouze, aby posloužila k jedinému nákupu. Děti již vědí, že je více možností, kam svůj nákup uložit. Ať využijeme koš, bedýnku, nebo látkovou tašku, vše je lepší možnost, než si kupovat nové a nové igelitové tašky.

Lucie Fišerová

IMG_20190610_085600.jpg