Fond Sidus

- je neziskovou organizací, která si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné, a to po finanční i materiální stránce.

Fond Sidus byl založen 25.8.2006 jako obecně prospěšná společnost (o.p.s.). V roce 2015 byl transformován, v rámci neziskových organizací, a zapsán jako ústav (z.ú.).

Od roku 2012 organizace rozšířila portfolio činností i do oblastí vzdělávání dětí (publikační činnost s edukativním záměrem) a také do oblasti zdravé výživy (zaměřeno na děti a mládež).

Současný projekt:

DUHA POMOCI, PŘÁTELSTVÍ A SVOBODY

SÍLA, ODVAHA, VYTRVALOST

Milí přátelé,
všechny tyto vlastnosti (sílu, odvahu a vytrvalost) potřebujete k životu, když jste zdraví. Ještě mnohem více je potřebují děti, které jsou nemocné. Nyní jim můžete pomoci!  Jako poděkování za váš příspěvek si vyberte náramek či přívěsek se zvířátkem z naší duhové série. Na některé z nich si pak můžete napsat, koho (či co) máte rádi.

Účastníci projektu ze základních a středních škol si mohou vybrat z řady náramků a přívěsků:

Popisovací náramek Duha (35,): červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová.

Přívěsky: slon, zebra, lev (40,-)

Knížečka (40,-)