Ovoce  a zelenina do škol

Projekt «Ovoce do škol» je vymezený nařízením Rady (ES) č.13/2009 a nařízením Komise (ES) č.288/2009. Na základě těchto předpisů, připravilo ministerstvo zemědělství návrh nařízení vlády o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce a zeleniny dětem ve vzdělávacích zařízeních. Na realizaci projektu se spolupodílí resorty zemědělství, školství a zdravotnictví.

Jedná se o evropský projekt, který si klade za cíl podpořit zdravé stravovací návyky a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny.

Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol.

Čerstvé ovoce, zelenina (popřípadě balené ovoce a zelenina bez přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel) či ovocné a zeleninové šťávy bez konzervantů jsou dodávány do naší školy jednou týdně, nejčastěji se jedná o jablko, hrušku, švestky, banán, kaki, rajče, papriku či 100% ovocnou šťávu.

Více na: http://www.ovocedoskol.szif.cz/web/Default.aspx