Tříkrálová sbírka a koncert v Brně - zpráva

Tříkrálová sbírka 2018 v Puklicích

Tři králové chodili naší vesnicí již po sedmé, i když v prvním roce 2013 jenom ve škole. V letošním roce se tohoto zodpovědného úkolu pod záštitou Charity Brno ujali žáci 1.,2., a 5. třídy pod dohledem třídních učitelek a dvou děvčat z devátého ročníku. Počasí bylo skoro jarní, což se nám ještě nikdy nepodařilo.  Společně s jednou pokladničkou umístěnou v  kostele jsme vybrali od místních občanů a žáků naší školy celkem  16 083 Kč .

IMG_20180104_104334.jpg

Odměnou nám byl pocit, že naše aktivita pomůže lidem v nouzi, také nás hřálo poděkování od lidí ze vsi. A velkou odměnou nám byly vstupenky na lednový Tříkrálový koncert v Brně, na který jelo 23 žáků z naší školy. A tady jsou jejich zážitky.

IMG_1523.JPG                 IMG_2697.JPG

Po Vánocích nám paní učitelka řekla, že jsme dostali 25 vstupenek na tříkrálový koncert 2018. Koncert se konal v neděli v brněnském divadle a pouštěli ho živě v televizi. Od té doby, co nám to paní učitelka řekla, jsem se moc těšil. V neděli v 15:00 jsme museli být před školou. Nastoupili jsme do autobusu a vyrazili jsme směr Brno. Po příjezdu jsme se převlékli do kostýmu krále, protože bez něj by nás do sálu nepustili. Mohli jsme dostat autogram slavných skupin Kryštof a Jelen. Já mám podpisy od obou skupin. Moc se mi tam líbilo, byl to pro mě velký zážitek. Příště bych jel znovu.:-)

(Ondřej Mareček, 5.třída)

Po Vánocích jsme přišli do školy a paní učitelka nám oznámila, že naše škola dostala pozvání na nedělní tříkrálový koncert, který se bude konat v Brně 7. ledna. Od té doby, co nám to paní učitelka řekla, jsem se moc těšil. V neděli v 15:00 jsme se sešli před školou nasedli do autobusu a vyrazili směr Brno. V autobusu jsme se se Samem koukali na ubíhající krajinu a lesy a povídali jsem si, jaké to tam asi bude. Když jsme přijeli do Brna a vystoupili z autobusu, byli jsme vpuštěni do divadla. Tam jsme se převlékli do masek, protože kdo neměl masku, ten se nesměl zúčastnit. A dostali jsme vstupenky, které nám záhy natrhla paní u vstupu do sálu, a předala nám bagetu a pitíčko. Po chvilce nás vpustili do sálu, kde jsme se usadili na určená sedadla. Program začínal sborovým zpěvem a pokračoval vystoupením hudebních skupin. Po ukončení programu byla autogramiáda slavných skupin a po autogramiádě jsme jeli domů. Moc se mi to líbilo a doufám, že příště pojedu znovu.

(Stanislav Mareček, 5.ročník)

_______________________________________________________________________

Tříkrálový koncert v Brně byl první koncert v mém životě. Byly tam krásné písničky od oblíbených skupin. Nejvíce se mi líbila skupina Kryštof. Skvělí byli i oba moderátoři a na konci autogramiáda. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit charitativního koncertu a velmi za tuto příležitost děkuji.

Ráda se zúčastním další tříkrálové sbírky nebo podobné události.

(Karolína Schreková, 5.ročník)

________________________________________________________________________

Protože se naše škola pravidelně účastní Tříkrálové sbírky, dostala lístky na koncert, na který jsme odjeli dne 7.1.2018. do Městského divadla Brno. Tady se v 18 hodin konal přímý přenos koncertu, který vysílala ČT 1. Vystupovali tam Hana Zagorová, Mirka Miškechová, Kantiléna - sbor při filharmonii Brno a skupiny Kryštof a Jelen. Moc se nám to líbilo.
(Jaromír Hos, 5.ročník)

___________________________________________________________________________

Na koncertě vystupovala  skupina Kryštof a Jelen. Pocity jsou nádherné, protože tam byla autogramiáda a mohli jsme se vyfotit se slavnými osobnostmi. Velmi se mi to líbilo.

Díky Tříkrálovému koncertu se budu věnovat více charitě.

Takže děkuji za tento zážitek!
(Samuel Janša, 5.ročník)