Zprávy - Chování v krizových situacích

Chování v krizových situacích

Dne 18. 4. 2016 k nám zavítal policista pprap. Petr Holub. Jeho přednáška se odehrála v prostorách naší školy. Přednáška byla rozdělena na 4. části. První část byla o šikaně, poté následovala druhá část o sociálnáích sítích jako je třeba facebook. A také o nebezpečích s nimi spojenými. Poté mluvil o oblečení policistů, zejména o tom, co vše musí mít na sobě, když jdou do terénu apod. Součástí přednášky bylo také odebírání vzorků DNA a rozpoznání pachatele.

Vyprávěl nám i historky z praxe.

Tato témata byla určena pro šestý a sedmý ročník. Líbilo se nám, že nám prakticky ukázal, jak je možné rozeznat např. ruku pachatele na  místě činu. V té souvislosti nám ukázal kufr, kde měl vše potřebné. Od igelitových pytlíků na důkazy až po fotografická pravítka. Musel je mít v černé i bílé barvě, aby na fotce byl krásně vidět kontrast barev.

Přednáška se nám líbila, byla pro nás velmi přínosná a rádi bychom si něco podobného zopakovali.

Žáci 6. třídy

Přednáška policie

Dne 18.4. 2016 v 8:00 proběhla v areálu Základní školy Puklice přednáška české policie pro 6. a 7. ročník. Zavítal k nám Pan pprap. Petr Holub. Představoval nám svoji práci bližšíma očima. Ukazoval nám kriminalistický kufřík, ve kterém má věci potřebné k hledání stop. Donesl nám ukázat také štít, který dokáže vydržet přejetí autem, ale za 10 let ho musejí policisté vyměnit. Měl tu s sebou oblečení, které používají policisté na nějaké těžší akce. Součástí je např. balistická vesta, chrániče na nohy, na ramena, plynová maska, kukla a helma. Poučil nás o tom, jak je internet nebezpečný. Řekl nám, že když se přihlásíme na cizí WIFI je možné hacknout náš profil na Facebooku. Popisoval nám jeden ze svých případů, kdy dotyčný napsal na Facebook, že odjíždí na dovolenou a když se vrátil měl vykradený dům. Byli jsme poučeni o nebezpečí internetu, abychom si dávali pozor, co všechno napíšeme na naše sociální sítě a také o šikaně ve škole. Povídal nám o tom, co se odehrálo v Praze. Žáci šikanovali učitelku a nedopadlo to dobře.

Přednáška se nám líbila a doufáme, že o tom bude učit i další ročníky.

Žáci 7. třídy