Dopis od Fredricka

Milí rodiče a žáci, kteří jste se společně s naší školou zapojili do projektu "Adopce na dálku". Níže si může přečíst poslední dopis, který k nám přiletěl až z Afriky. Přeložily jej dívky 8. ročníku.

Ahoj. Doufám, že se máte dobře. Já se mám fajn. Chtěl bych vám poděkovat, že jste mi pomohli. Rád bych vám řekl, jak mi to jde s výukou. Přidal jsem se na druhý stupeň. Byl jsem moc šťastný a moje mamka mě pobízela, abych se dál snažil. Když jsem byl ve škole, byl jsem zvyklý hodně číst, takže jsem mohl docílit všeho, jsem chtěl. Když nastaly zkoušky na konci roku, přimělo mě to, abych se začal připravovat. Do těch zkoušek jsem vložil celé své srdce. Za nějaký čas se objevily výsledky. Zjistil jsem, že zkoušky jsem složil skvěle. Ředitel nám řekl, že bychom mohli jet na pár týdnů na prázdniny. Mohli jse jet, kam jsme si přáli. Když jsem přiel na prázdniny, nejvíc jsem se snažil pomáhat mé mamce, protože byla doba, kdy lidé připravovali jejich zahrady na pěstování plodin. Pomáhal jsem rodičům se vším, co po mně chtěli. Pak jsem se rozhodl zase číst knížky.

Děkuji vám

Váš věrný

Ochieng Fredrick

Julie Grabowská a Michaela Schütznerová

Ahoj doufám, že jste v pořádku já jsem také v pořádku.

Chtěl jsem vám poděkovat za všechno, co jste my poskytli.

Jsem tak rád, že vám, řeknu jak je to s mém vzdělání.

Byl jsem tak šťastný, že jsem přešel na druhý stupeň a moje maminka mi rovněž, říkala abych pracoval s nadějí, že na to mám.

Kdysi jsem ve škole četl tak dobře, mohl jsem dosáhnout toho, čeho jsem chtěl.

Na konci školního roku jsem byl připraven na to, abych udělal zkoušku. Zkoušku jsem udělal z celého srdce.

Když jsem zjistil, že jsem prošel, byl jsem se svým výsledkem spokojen.

Pan ředitel nám řekl, že bychom mohli jet na dovolenou na několik týdnů.

Jeli jsme tam, kam jsme si všichni přáli.

Když jsem jel na dovolenou, snažil jsem se co nejvíce pomoci mé mamince, protože to bylo v době kdy se lidé připravovali zasadit stromy na své zahrady.

Pomohl jsem rodičům s tím čím chtěli, pomohl jsem jim a rozhodl jsme se začít číst znovu mé knihy.

Sára Podzemská a Tereza Došková